
4G geintroduceerd door KPN
januari 18, 2013KPN heeft eindelijk 4G geintroduceerd, al weer de vierde generatie van het mobiele netwerk. 4G is de verwachte opvolger van het 3G netwerk dat nu in gebruik is. Het nieuwe 4G mobiele netwerk is tot tien keer sneller dan het huidige mobiele netwerk. De snelheid valt dan te vergelijken met internet thuis – geen wachten meer tot filmpjes geladen zijn of foto’s worden gepost op facebook.
Uitrol van het mobiele 4G netwerk
Volgens KPN vraagt supersnel internet ook een snelle uitrolfase zodat iedereen er zo snel mogelijk gebruik van kan maken. In het noordelijke deel van de Randstad, waaronder Amsterdam, is 4G al vanaf februari 2013 beschikbaar. Rond het midden van 2013 zal ongeveer de helft van de Nederlandse bevolking kunnen beschikken over de 4G-diensten van KPN. Naar verwachting zal heel Nederland over 4G beschikken in de zomer van 2014.
Ik ben al enige tijd weg bij KPN, maar een rievew is naar mijn mening nooit verkeerd. Nadat ik meerdere malen een flinke tariefswijziging kreeg te verwerken werd het me al te gortig waardoor ik besloot over te stappen naar een andere provider. Hier is naar mijn mening het eerste punt, wat de sim only-abonnementen van KPN niet populairder maakt; de uiterst hoge kosten en stille tariefswijzigingen voor klanten! Daar tegenover staat weer de goede dekking, waarbij KPN boven de concurrent uitstijgt momenteel. Verder had een tijd lang een iPhone, toen deze ter reparatie opgestuurd moest worden door KPN, zou ik een leentoestel krijgen totdat de telefoon weer terug zou zijn. Waar ik uitging van een ‘gebruikte’ smartphone kreeg ik een Nokia uit 1900, zonder internet, zonder apps! Het enige wat mogelijk was, was bellen, sms’en en snake; waardeloos. Ondanks de zeer goede dekking ben ik blij weg te zijn bij KPN, de dure abonnementen en zwakke service deden me definitief overstappen.